Rozjasnenie pleti pomocou AHA kyselín


Omladzujúce odkyslenie
Zverte starostlivosť o svoje telo prírode

 

Peeling ovocnými kyselinami
> odstraňuje vrchnú zrohovatenú vrstvu kože
> bieli a normalizuje pigmentáciu
> vyhladzuje jazvy a zjemňuje vrásky
> koriguje nedostatky akneóznej pleti
> redukuje póry a zjemňuje pokožku

Čo je podstatou chemického peelingu?
Základom chemického peelingu je zlupovanie zrohovatených vrstiev buniek kože pomocou AHA kyselín (z anglického slova „to peel“ – zlupovať). AHA kyseliny sú organické kyseliny (organický znamená bežne vyskytujúci sa v prírode) nachádzajúce sa v plodoch citrusov a v ananáse (kyselina citrónová), v jablkách (kyselina jablčná), vo viniči hroznorodom (kyselina vínna), v zakysaných mliečnych produktoch a v paradajkovom džúse (kyselina mliečna). Najznámejšia je kyselina glykolová nachádzajúca sa v cukrovej trstine. Má protikomedónny účinok a v derme zvyšuje tvorbu kyseliny hyalurónovej (najsilnejšia hydratačná látka v organizme), kolagénu a elastínu tým, že stimuluje nevyzreté väzivové bunky.

Aké problémy kože sa riešia pomocou chemického peelingu?
Vlastnosti ovocných kyselín ich odporúčajú na riešenie mnohých estetických problémov kože žien aj mužov, akými sú rozšírené póry, sklon k akné, nadmerná tvorba mazu, zhrubnutý a drsný povrch kože, prejavy starnutia, zlepšenie vzhľadu jaziev po akné, zjednotenie farby kože.

Aké koncentrácie kyselín sa používajú pri ošetrení?
Na domáce ošetrenie sa používajú prípravky v koncentráciách do 15%, na dennú aplikáciu sú vhodnejšie prípravky s nižším obsahom kyselín 1 – 3%, ktoré normalizujú zhrubnutie pokožky a majú hydratačný účinok. Prípravky s vyšším obsahom kyselín patria do rúk odborníkom (kozmetička, lekár – dermatológ), dosahujú sa však nimi výraznejšie výsledky.

V akých intervaloch je vhodné vykonávať ošetrenia a aký je čas pôsobenia?
Aby sa dosiahli viditeľné výsledky, ošetrenia s vyššími koncentráciami sa vykonávajú každých 10 až 14 dní pri vykonaní 7 až 10 procedúr.

Aké prípravky na ošetrenie pleti sa môžu používať v priebehu kúry?
V zásade platí, že v priebehu kúry môže klient používať a kombinovať ďalšie kozmetické prípravky, nie však oleje. Najvhodnejšie sú krémy, gély a balzamy, ktoré podporujú obnovu (reparáciu) buniek. Pri vykonávaní procedúr peelingu je koža veľmi silno zaťažená, preto sa odporúča nevykonávať súbežne s ňou iné procedúry. Po ošetrení pokožky AHA kyselinami klient by už nemal vykonávať žiadnu fyzickú aktivitu a počas nasledujúcich piatich dní nie je vhodne ani hĺbkové čistenie.

Za aké obdobie sa dajú očakávať prvé zmeny?
Prvé viditeľné zlepšenie môžete spoyorovať po 2 až 4 procedúrach. Po absolvovaní celej kúry je koža vypnutá, žiarivá, jemná, hladká, dôjde k zníženiu výskytu jemných vrások, pokožka bude farebne zjednotená.


Je veľmi veľa kožných chorôb, ktorých príčina vzniká aj prekyslením organizmu. Keď človek nedodržiava zásady zdravej výživy, žije hektickým spôsobom života, fajčí, pôsobí stres, vzniká prekyslenie organizmu, ktoré sa pokladá za najnebezpečnejšiu civilizačnú chorobu. V procese látkovej premeny sa v organizme neustále tvoria kyseliny ako močová, uhličitá, mliečna, octová, chlorid sodný, ktoré stupňujú stav prekyslenia organizmu. Ak nedôjde k správnemu vylučovaniu z tela, spôsobia veľké kožné zdravotné problémy – ekzémy, akné, mykózy aj dnu. Kyseliny vznikajú v organizme aj vtedy, keď človek rýchlo a veľa jedáva, pretože dochádza ku kvaseniu v žalúdočnom trakte. Vplyv kyselín pôsobiacich na organizmus závisí od koncentrácie a množstva. PH v krvi nesmie klesnúť pod 7 a nesmie stúpnuť nad 7,6. Hodnoty mimo týchto hraníc môžu viesť k smrti. Z toho dôvodu sa kyseliny musia neutralizovať minerálnymi látkami. Pokožka je prirodzený odev nášho tela, chráni ju pred škodlivinami a pôsobením voľných radikálov, ale predovšetkým prezrádza o vnútornom stave organizmu. Základ spojivových tkanív a väziva tvorí kolagén, ktorý zabezpečuje pokožku elastickú. Kolagén doslova priťahuje kyseliny, čo vedie k tomu, že pokožka stráca pružnosť a predčasne starne. Predchádzať a zbavovať sa organizmu pred prekyslením je dôležité prijímaním zásad. Ak nedodávame dostatok minerálov organizmu stravou alebo formou doplnkov zdravej výživy,náš organizmus minerály začne odoberať z kostí, zubov, ciev, kolagénnych vlákien. Aby sa organizmus zbavoval s kyselinovej záťaže používa ako ventil obličky, pľúca – výdychom sa zbavuje kyseliny uhličitej a to prostredníctvom oxidu uhličitého a aj pokožkou potnými žľazami. Organické minerály organizmus potrebuje mať ako základ zdravia a krásy. Zásobárňou minerálnych látok je koža, vlasy, nechty, kosti a zuby. Aby pleť bola zdravá, svieža a po zime nebola dehydratovaná, je ideálne dodávať minerálne látky aj kozmetickými prípravkami. Špeciálna masáž, ktorá sa prevádza pri tomto ošetrení, neuveriteľne vonia a pôsobí veľmi uvoľňujúco a detoxikačne. Harmonický pomer kyselín a zásad je základom zdravia organizmu.
abcdefgabcdefg